Teaduslikult on tõestatud, et magades meriinovillases pidzaamas on une kvaliteet mitu korda parem!

06.09.2017
Teaduslikult on tõestatud, et magades meriinovillases pidzaamas on une kvaliteet mitu korda parem!

Teaduslikult on tõestatud, et magades meriinovillases pidzaamas on une kvaliteet mitu korda parem!

Vastavalt hiljutistele uuringutele imikutele Austraalias on kindlaks tehtud, et lapsed, kes magavad meriinovillases pidzaamas, on rahulikumad kui lapsed, kes magavad puuvillases pidzaamas.

puuvillases pidzaamas maganud lastest ärkasid nuttes 67% rohkem, kui

meriinovillases pidzaamas lapsed.

(Allikas: Woolmark & Sydney ülikool - Austraalia)

Meriinovilla saadakse meriinovilla lammastelt ning meriinovilla peetakse kõige kvaliteetsemaks ja mõnusamaks materjaliks, mida vastu nahka kasutada. Meriinovillal on antibakteriaalsed omadused, mistõttu sobib ka hästi allergilisele nahale. Meriinovill on äärmiselt pehme ja ei aja nahka sügelema.

Tihti lisatakse maavillasele lõngale akrüüli, et saada pehme, mittetorkiv lõng. Meriinovilla puhul ei ole see vajalik, kuna kvaliteetne meriinovill on ise juba tõeliselt pehme.

  • meriinovill reguleerib kehatemperatuuri, annab külma ilmaga sooja ja sooja ilmaga imab liigse niiskuse endasse, aurustades seda õhku ning jättes nahale kuiva tunde. 
  • on väga oluline, et vastu nahka oleks naturaalne materjal sest kunstmaterjal imendub higistades vähehaaval läbi naha organismi. Nii nagu oma nahale määrime võimalikult looduslikke kreeme, on oluline, et vastu nahka olevad kangad oleksid võimalikult naturaalse koostisega. Just seepärast peaksid olema eriti lastel, kes õues mängides higistavad, naturaalsest materjalist riided.
  •  Meriinovill on tänu oma looduslikult unikaalsele struktuurile elastne, mis aitab meriinovillasel kangal säilitada oma kuju ja kvaliteedi. 

  • Annab sooja, isegi siis kui pesu on niiske ja märg, säilitab isoleerivad omadused

  • Sobib igasuguste pealisriiete alla, transpordib niiskuse kiirelt riietuse järgmistesse kihtidesse, tagades ühtlase niiskus-ja soojusreziimi.

  • Ei torgi, meriinovilla kiud on oluliselt peenemad, kui tavalisel lambavillal

  • Ei hakka ebameeldivalt lõhnama. Värskendamiseks piisab mõnetunnisest tuulutamisest.

  • Kerge hooldada, võib pesta pesumasinas. Vajalik täita villa hooldusjuhiseid 

Meriinovill on 100% naturaalne ja väga keskkonnasõbralik – villa ülejäägid lagunevad lühikese aja jooksul ja see mõjub loodusele nagu naturaalne väetis.

 Meriinovill on hüpoallergeenne – see ei ole täis kemikaale ning tõrjub tolmu.

 Meriinovill on  sünteetiliste materjalide vastand – meriinovilla aktiivsed kiud reageerivad vastavalt meie kehatemperatuurile. See tähendab, et meriinovill aitab külmaga hoida sooja ja palavaga jahedat temperatuuri ning ei aja higistama.

 Meriinovilla isepuhastuvad ning vett-tõrjuvad omadused takistavad bakterite kasvu ning ebameeldivate lõhnade teket.

 Kui tootele satub plekk, siis tuleb sellega tegeleda koheselt! Mida kauem puhastamisega oodata, seda tõenäolisem on, et plekk enam välja ei tule. 

 Villased tooted lähevad mingil määral kiuliseks. Kui palju ning kui kiiresti- see sõltub sellest, kui hästi toodet hoida. Seda ei loeta tootel veaks ega defektiks!

 

Scandikidsist leiad suurima valiku meriinovillaseid riideid.