Goki Lauamäng Kalaha

Produkta kods : 129658 Zīmols:
Täispuidust klassikaline mäng loogika arenduseks. Sobib mängimiseks kahele alates 6 a.
 

Täispuidust klassikaline mäng loogika arenduseks. Sobib mängimiseks kahele alates 6 a.

MÄNGU ALUSTAMINE

  1. Mängu alguses on täidetud kõik pesad võrdsete arvu(tüüpiliselt 6) seemnetega. Tavaliselt alustab eelmise mängu võitja.
  2. Iga mängija omab kuute pesa, seemneid neis ja üht kogumispesa, mis asetseb laua paremal ääres. Tulemust väljendav mängu lõppedes seemnete koguarv kogumispesas.
  3. Mängijad külvavad oma seemneid kordamööda. Ühe käigu jookus eemaldab mängija ühest oma pesast kõik seemned, ning hakkab neid asetama ühe kaupa vastu päeva suunas kõigisse pesadesse ja vaid oma kogumispesasse, mis jaotamisele ette jäävad.
  4. Kui viimasena külvatud seeme satub kogumispesasse, saab mängija teostada uue külvi. Külvide arv, mida selle tingimuse alusel saab teha, pole piiratud.
  5. Kui viimasena külvatud seeme satub oma pesasse, mis on tühi, ning tema vastase kohakuti asuvas pesas on seemneid, siis mõlema pesa võetakse ja tõstetakse külvi lõpetanud mängija kogumispesasse.
  6. Mäng lõppeb, kui ühel mängijal pole enam ühtegi seemet üheski oma pesas. Teine mängija tõstab kõik järelejäänud seemned tema kogumispesasse, ning võidab mängija kellel on kogumispesas rohkem seemneid.
  7. Juhul, kui seemneid on kogumispesades mängu lõppedes võrdselt, on tegemist viigiga.